Ortaokul

Ortaokul

Ortaokul

5. ve 6. Sınıflar

5. Sınıflarda İngilizce ağırlıklı hazırlık sınıfı modeli uygulanmaktadır. Öğrencilerimiz bu modelde haftada 20 saat İngilizce eğitim görerek tüm yabancı dil becerilerini bütünsel olarak geliştirme şansına sahip olurlar.

Bilge Ortaokulu'nda tüm kademelerde İngilizce dersleri "Main Course", "Skills" ve "Native" olarak üçe ayrılmaktadır. Main Course dersinde uluslararası çözüm ortağımız olan yayın kuruluşlarının öğrencilerimizin seviyelerine uygun bir ders kitabı ekseninde dilbilgisi ve 4 temel dil becerisi üzerine çalışılır. Skills dersleri ise Main Course dersinde edinilen dil becerilerinin ve kazanımların uygulamaya döküldüğü, kendi içerisinde yazma, okuma, dinleme ve konuşma için dört bölüme ayrılan beceri dersimizdir. Öğrencilerimiz bu iki derste edindikleri hedef dil kazanımlarını "Native" dersinde  konuşma aktiviteleri yaparak gerçek hayatta kullanabilmeyi öğrenirler.

5. Sınıfın sonunda başta konuşma olmak üzere dört dil becerisinde de sağlam bir temele sahip olan öğrencilerimiz 6. sınıfta 10 saat İngilizce dersine ek olarak 4 saat seçmeli ikinci yabancı dil dersi görmeye başlar ve Fransızca, İspanyolca ya da Rusça dillerinden birini öğrenirler.

6. Sınıf aynı zamanda öğrencilerimizi gelecekte yurtdışında eğitim almak istedikleri zaman birer adım öne taşıyacak olan uluslararası sınavlara hazırlanmaya başadıkları kadememizdir.

Mükemmel bir yabancı dil eğitiminin yanı sıra öğrencilerimiz yıl sonunda en az bir enstrüman çalabilecekleri, yeteneklerine uygun bir müzik eğitimi, dans dersleri, robotik kodlama ve yazılım atölyeleri ile diğer sosyal faaliyetler sayesinde akademik başarı ve 21. yüzyıl gereksinimlerini karşılayan yetkin bireyler olarak yetişirler.

 

7. ve 8. Sınıflar

7. Sınıf itibariyle öğrencilerimiz Liselere Geçiş Sistemi'ne özel programlarıyla kendileri için en iyi liseye hazırlanmaya başlar. Milli Eğitim Bakanlığı'nın verdiği kitaplara ek olarak kurumumuzda LGS Hazırlık için Çalışkan Yayınları'nın kaynakları ve öğretmenlerimizin hazırladığı çalışma kağıtları kullanılır.

Bilge Ortaokulu'nda tüm kademelerde İngilizce dersleri "Main Course", "Skills" ve "Native" olarak üçe ayrılmaktadır. Main Course dersinde uluslararası çözüm ortağımız olan yayın kuruluşlarının öğrencilerimizin seviyelerine uygun bir ders kitabı ekseninde dilbilgisi ve 4 temel dil becerisi üzerine çalışılır. Skills dersleri ise Main Course dersinde edinilen dil becerilerinin ve kazanımların uygulamaya döküldüğü, kendi içerisinde yazma, okuma, dinleme ve konuşma için dört bölüme ayrılan beceri dersimizdir. Öğrencilerimiz bu iki derste edindikleri hedef dil kazanımlarını "Native" dersinde anadili İngilizce olan bir öğretmenle ağırlıklı olarak konuşma aktiviteleri yaparak gerçek hayatta kullanabilmeyi öğrenirler.

7. Sınıf itibariyle öğrencilerimiz kendini iki yabancı dilde de ifade edebilir hale gelirler. Bu yıl içerisinde Cambridge ve Pearson gibi uluslararası yayın kuruluşlarının sınavlarına da girebilecek seviyeye gelirler.

8. Sınıf öğrencilerimizin LGS hazırlık sürecinin en yoğun olduğu yıldır. Tüm derslerin içeriği öğrencinin ihtiyaçları doğrultusunda girecekleri sınav ekseninde oluşturulmuştur. 35 saatlik haftalık derse kurumumuzun ekleyeceği 5 saatlik etüt dersleri ile birlikte cumartesi günleri 8. sınıf öğrencilerimiz için LGS hazırlık etüdü verilecektir.